życie na Teneryfie

Co zaskoczyło Polaków na Teneryfie?

W niedzielę 8 stycznia miało miejsce piąte Spotkanie Polonii na Teneryfie 🙂

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 września 2022 na plaży Fanabe w Costa Adeje. Na pierwszym spotkaniu było ok 80 osób. To spotkanie, było takim “testem” jak bardzo będą zainteresowani Polacy na Teneryfie, integracją. Okazało się , że przyszli bardzo pozytywni ludzie, wdzięczni za możliwość poznania rodaków na wyspie. Zebraliśmy mnóstwo podziękowań za organizację tej imprezy, i już na spotkaniu każdy dopytywał kiedy odbędzie się kolejny zlot Polonii na Teneryfie.

Stwierdziliśmy, że spotkania będą odbywać się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w innym miejscu.

Zobacz z filmik pierwszego Spotkania Polonii na Teneryfie, organizowanego przez Love Explore, tutaj.

Po zimowym, mikołajkowym spotkaniu 4 grudnia 2022 (zobacz relację tutaj) , tak jak obiecaliśmy, tym razem spotkanie odbyło się na plaży 🙂

 

Miejscówka okazała się bardzo trafiona, ponieważ wszyscy byliśmy mniej więcej w jednej przestrzeni i łatwiej było rozpoznać, kto należy do naszej ekipy 🙂 Na spotkanie przyszło sporo nowych osób, które dopiero co, zamieszkały na wyspie, oraz wiele osób z poprzednich spotkań 🙂 Frekwencja jak zwykle dopisała 🙂

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli na integracji Polonii na Teneryfie, było nam bardzo miło poznać wielu z Was po raz pierwszy! 🙂

 

Cieszymy się, że przychodzi tak wiele dzieci, które dzięki tym spotkaniom, mają możliwość integrowania się w polskim gronie 🙂 A przy okazji Kacperek ma super towarzystwo!

Oczywiście nie mogło zabraknąć wypowiedzi naszych rodaków, którzy zamieszkali na wyspie i mają różne doświadczenia 🙂

 

Tym razem, w naszych mini wywiadach, zadaliśmy następujące pytania:

  • Powiedz coś o sobie, czym zajmujesz się na Teneryfie, jak długo tu jesteś i skąd pomysł na Teneryfę
  • Co Cię najbardziej zaskoczyło na wyspie (negatywnie lub pozytywnie)?
  • Co polecasz zobaczyć/zwiedzić/doświadczyć na Teneryfie?
  • Czy Teneryfa to dobre miejsce do zamieszkania na stałe?
  • Które to już Twoje spotkanie Polonii? Jak Ci się podoba?
  • Co byś chciał extra przekazać naszym widzom?

Zobacz relację z piątego Spotkania Polonii na Teneryfie

Relacja zdjęciowa ze spotkania Polonii 5

Spotkanie Polonii na Teneryfie: kiedy następne?

Postanowiliśmy kontynuować spotkania raz w miesiącu, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, za każdym razem w nowym miejscu. Dokładną godzinę i miejsce ustalamy bliżej spotkania i informujemy naszą społeczność w Social Media: na Instagramie i Facebooku, oraz na naszym kanale YouTube. Również założyliśmy prywatną grupę na Facebooku: Spotkania Polonii na Teneryfie, do której zapraszamy osoby, które biorą udział w spotkaniach.

Tymczasem, dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkania, przekazali dali i otworzyli się na nowe znajomości! 🙂 Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

Dziękujemy wszystkim, którzy wypowiedzieli się do kamery 🙂 Doceniamy Waszą szczerość!

 

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 lutego (pierwsza niedziela miesiąca). Zapiszcie w kalendarzu, żeby nie przegapić! Miejsce i godzinę potwierdzimy, ale w 99% będzie to któraś z plaż na południu Teneryfy.

 

Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne spotkania, odzywajcie się do nas: info@loveexplore.pl

 

Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają na Teneryfie! Bez względu na to, czy jesteś tutaj 2 dni, 2 miesiące, 2 lata czy 20 lat! Lub być może dopiero planujesz przeprowadzkę i już niebawem dołączyć do szczęśliwego grona Polonii na Teneryfie!

Zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci! 🙂

Podziel się komentarzem