Top 10 Pola kempingowe na Teneryfie

Jeśli preferujesz miejsca, które dostarczają namiastki spokoju na łonie natury poza miastem, i chcesz odpocząć od prażącego, kanaryjskiego słońca, spakuj samochód na kemping i wybierz się do lasu, by delektować się letnią ucztą na łonie natury z dala od turystycznego gwaru! 

Czy potrzebne są pozwolenia ?

Kemping na Teneryfie może być wspaniałą przygodą, ale musi być legalny. Jest to zabronione nie tylko na plażach, ale także na obszarach objętych ustawą o chronionych przestrzeniach naturalnych Wysp Kanaryjskich – innymi słowy, we wszystkich rezerwatach przyrody i parkach narodowych. Ale nie ma obaw, ponieważ Teneryfa ma mnóstwo odpowiednich, legalnie wyznaczonych miejsc kempingowych.

Aby móc skorzystać z tych specjalnych pól kempingowych, musisz uzyskać oficjalne zezwolenie od urzędu miasta. Jest to oczywiście bezpłatne i można aplikować online na tej stronie. Jak już jesteś na tej stronie, kliknij „Acampada”. Następnie przejdziesz do strony z listą wszystkich kempingów na Teneryfie. Kliknij w ten, który Cię interesuje, a na następnej stronie będziesz mógł wybrać daty pobytu. Aby zarezerwować pozwolenie, będziesz musiał podać numer dokumentu osobistego lub nr NIE.

Istnieją uzasadnione powody tego zezwolenia, np. ze względów bezpieczeństwa. Większość terenów znajduje się w lasach sosnowych, gdzie, szczególnie w miesiącach letnich, istnieje ciągłe ryzyko pożarów lasów, a przy obowiązujących pozwoleniach władze przynajmniej wiedzą, kto tam jest, w razie jakiejkolwiek katastrofy. Informacja o ilości chętnych “obozowiczów”na dane miejsce, zapobiega również przepełnieniu pól namiotowych.

Udogodnienia na tych kempingach bardzo się od siebie różnią. Są takie, w których prawie nic nie brakuje, z podstawowymi potrzebami, takimi jak bieżąca woda, odpowiednia do picia, miejsca parkingowe i miejsca na piknik, oraz takie, które są naprawdę luksusowe z miejscami do grillowania, prysznicami i toaletami. Większość ma obok „strefę rekreacyjną” tkz. piknikową, której jakość może się znacznie różnić.

Warto również wiedzieć, że wybierając się na kamping, jesteś ograniczony maksymalnie do 7 dni pobytu.

Top 10 najlepszych miejsc na kemping na Teneryfie

Co jest ważne na kempingu? Łazienki, dostęp do prądu, wiaty? Naszym zdaniem: lokalizacja, atmosfera i widok, z którym będziemy się budzić. Wybraliśmy 10 najlepszych pól namiotowych na Teneryfie.

#1 Zona De Acampada “De Los Pedregales” Buenavista

Zobacz na mapie, tutaj.

#2 Zona Acampada “Chío” Guia de Isora.

#3 Zone de acampada “Fuente del Llano” Arico

#4 Zona De Acampada “Fuente De Pedro” i “El Lagar” Icod de Los Vinos

#5 Área de Acampada “La Caldera” La Orotava

#6 Zona De Acampada “Las Calderetas” La Matanza

#7 Zona De Acampada “De Las Raíces” El Rosario

#8 Campamento “Madre del Agua” Candelaria

#9 Pole namiotowe “Las Lajas” Vilaflor

Zobacz na mapie, tutaj.

#10 Camping Montaña Roja – El Médano

Więcej informacji na oficjalnej stronie, tutaj.

Mamy nadzieję, że te 10 pól namiotowych na Teneryfie, przekonało Cię do tego by spędzić wakacje (lub chociaż kilka dni) inaczej niż w standardowym hotelu czy apartamencie. 

A czy Ty znasz inne, ciekawe miejsca na Teneryfie, gdzie można rozłożyć namiot i cieszyć się przyrodą wyspy? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Znajdź nas w Social Media

Najlepsze wycieczki na Teneryfie:

1 thought on “Top 10 Pola kempingowe na Teneryfie”

  1. Pingback: Trekking na Teneryfie. Roque del Conde - Love Explore

Podziel się komentarzem