Nieruchomości na Teneryfie

Zakup Nieruchomości na Teneryfie krok po kroku

Kupno własnej nieruchomości to jedna z większych inwestycji finansowych w życiu. Ważne jest, aby wybrać zaufanego partnera i profesjonalnego doradcę w procesie zakupu. Obecnie trudno sobie wyobrazić zakup nieruchomości bez nadzoru autoryzowanego agenta nieruchomości. Agencja pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Jako Love Explore, współpracujemy z najlepszymi agencjami nieruchomości na Teneryfie, dzięki czemu posiadamy szeroką gamę ofert nieruchomości ze sprawdzonymi dokumentami, w które zainwestujesz ze spokojem. 

Ten artykuł jest poradnikiem, który rozjaśni Ci proces zakupu nieruchomości na Teneryfie, krok po kroku.

Spis treści

zakup nieruchomości na Teneryfie

Zakup nieruchomości na Teneryfie – czyli jak będzie przebiegać cały proces zakupu nieruchomości według naszych standardów

Zakup nieruchomości na Teneryfie, to zdecydowanie ważny moment w życiu każdego inwestora, dlatego oczekiwania naszego Klienta są dla nas najważniejsze! 

 

Od czego zaczynamy? 

Poszukiwania idealnej nieruchomości na Teneryfie, zaczynamy od umówienia się na krótką konsultację telefoniczną, aby poznać potrzeby, oczekiwania i możliwości kupującego. Każdy nasz Klient otrzymuje od nas do wypełnienia prosty formularz, w którym określa najbardziej istotne parametry nieruchomości. 

Są to: lokalizacja, rodzaj poszukiwanej nieruchomości, budżet jakim dysponuje, rodzaj finansowania (gotówka czy wsparcie kredytem), cel zakupu nieruchomości (nieruchomość na cele inwestycyjne lub przeznaczona do użytku własnego).

Dodatkowo ustalamy oczekiwania dotyczące wielkości nieruchomości, ilości sypialni, łazienek, posiadanego basenu, ogrodu, tarasu, garażu, itp. Wszystkie informacje zapisane w formularzu, pozwolą nam na przedstawienie Państwu wybranych ofert, które odpowiedzą na założone kryteria poszukiwań. Na tym etapie już sami będą Państwo mogli ocenić, czy przyjęte założenia są właściwe czy nie. To ważny etap pracy, którą wykonujemy z Państwem na odległość, jeszcze przed przylotem na Teneryfę. Wśród przedstawionych przez nas ofert, powinny zostać wyłonione 2-3 nieruchomości, które będą Państwo chcieli zobaczyć osobiście.

Dokumenty potrzebne do zakupu nieruchomości na Teneryfie

 • Numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej NIE* (numero de identificacion de estranjero). Nie trzeba o niego występować od razu po rozpoczęciu współpracy z nami. Dopiero, gdy zdecydują się Państwo na zakup i rezerwację konkretnej nieruchomości, przystąpimy do złożenia dokumentów w celu wyrobienia tego numeru. 
 • Potwierdzenie otwarcia konta w hiszpańskim banku
 • Paszport lub dowód osobisty
 • Kopia paszportu lub dowodu osobistego

Zakup nieruchomości na Teneryfie krok po kroku

 1. Wszystko zaczyna się od podpisania umowy wstępnej (umowa kupna-sprzedaży w języku hiszpańskim). Umowa ta gwarantuje rezerwację nieruchomości. 
 2. Zaliczka wpłacana przy podpisywaniu umowy wstępnej. 10% zaliczki z całkowitej wartości mieszkania. Przy czym obie strony podpisują umowę, która obciąża je utratą tej zaliczki jeśli któraś ze stron się wycofa z transakcji. Wpłaty można dokonać przelewem na rachunek bankowy, bądź kartą kredytową w biurze sprzedaży agencji nieruchomości.
 3. W umowie wstępnej ustalony zostaje termin aktu notarialnego oraz konto, na jakie zostanie dokonana wpłata depozytu – jak wyżej: 10% wartości nieruchomości. 
 4. Kolejnym krokiem jest podpisanie aktu notarialnego. Wtedy zostaje wpłacona pozostała część wartości sprzedaży. Akt notarialny podpisywany jest w języku hiszpańskim. Jeśli jest taka potrzeba, można zamówić tłumacza. Może być także obecny Państwa adwokat. Wszystkie nazwiska osób obecnych przy podpisaniu aktu notarialnego są ujęte w umowie.

Zakup nieruchomości na Teneryfie na osobę prawną, spółkę, fundację itp.

Jeżeli chcą Państwo zakupić nieruchomość na osobę prawną, wymagane będą do tego dodatkowe dokumenty. Ich wykaz będzie zależał od formy prowadzenia działalności gospodarczej. Każdorazowo dostarczymy Państwu listę dokumentów dostosowaną do konkretnego przypadku.

Warunki zakupu nieruchomości na kredyt

Wielkim ułatwieniem dla inwestorów z Polski jest korzystna oferta kredytu hipotecznego, którą oferują banki hiszpańskie.

Oto kilka istotnych informacji z tym związanych:

 • Kredyt hipoteczny w Hiszpanii można uzyskać do 70% wartości nieruchomości (w zależności od decyzji banku)
 • Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Hiszpanii waha się w zależności od banku i podlega także negocjacji (możemy Państwu pomóc w ich prowadzeniu). Oprocentowanie wynosi od 3,5% do 3,8%  w skali roku.
 • Kredyt można rozłożyć na okres do 30 lat, maks. do 75. roku życia.

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości w Hiszpanii, trzeba spełnić odpowiednie warunki. Dokumenty niezbędne od obywateli Polskich wykonujących pracę w Polsce lub prowadzących działalność to:

 • zaświadczenie z banku o posiadaniu konta – opinia bankowa (przetłumaczone na j. hiszpański);
 • wykaz uzyskanego dochodu za rok ubiegły lub za rok bieżący – bilans (przetłumaczone na j. hiszpański – np. PIT rozliczeniowy z US);
 • aktualne zaświadczenie o zarobkach (w przypadku wykonywania pracy) (przetłumaczone na j. hiszpański);
 • kserokopia paszportu;
 • wyciąg z BiK-u;
 • numer N.I.E.

Dla obywateli Polskich wykonujących pracę lub prowadzących działalność w Anglii lub Irlandii:

 • wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy;
 • Payslipy z ostatnich 3 wypłat;
 • Tax Return lub P60;
 • numer N.I.E.;
 • Credit Report – Equifax lub Experian (GB) lub ICB (Irlandia).

Nasza agencja nieruchomości, rzetelnie i fachowo przeprowadzi Państwa przez cały proces uzyskiwania kredytu hipotecznego na wymarzony dom na Teneryfie. Dzięki długoletnim, dobrym kontaktom z lokalnymi bankami, większość wniosków o kredyty hipoteczne, są realizowane z sukcesem.

nieruchomości na Teneryfie

Podatki i koszty przy zakupie nieruchomości na Teneryfie

Koszty zakupu nieruchomości na Teneryfie to około 10-12%  wartości nieruchomości. Poniżej dokładnie opisujemy, co się na nie składa.

 • podatek od przeniesienia 6,5%
 • notariusz- stawka zależy od wartości nieruchomości
 • jeśli nieruchomość jest kupowana na kredyt, opłata za akt notarialny kredytu hipotecznego
 • opłaty rejestracyjne w hiszpańskim rejestrze gruntów (około 300-600 EUR)
 • wpis do księgi wieczystej – stawka zależy od wartości nieruchomości
 • prowizja bankowa za otwarcie kredytu – jednorazowa: 1,2 -2,75%

Razem ok 10-12%

*Przy nabyciu nieruchomości w Hiszpanii należy mieć na uwadze obowiązek zapłaty co roku podatku od nieruchomości obliczanego od wartości katastralnej gruntów i budynków, która jest ustalana przez lokalne władze i co do zasady jest niższa od wartości rynkowej nieruchomości.

**W przypadku zakupu za gotówkę wszystkie koszty zakupu należy uiścić w ciągu 30 dni roboczych od podpisania aktu notarialnego.

Jeżeli zaciągamy kredyt hipoteczny, bank wymaga, aby środki na pokrycie kosztów zakupu oraz kwota pozostała do pełnej ceny znalazły się przed podpisaniem aktu notarialnego na prywatnym koncie Klienta powiązanym z udzielonym kredytem hipotecznym. Najpóźniej na 1 dzień przed aktem.

Hiszpański numer identyfikacji podatkowej N.I.E. 

W przypadku Państwa decyzji o zakupie i rezerwacji konkretnej nieruchomości niezbędne jest przystąpienie do złożenia dokumentów w celu wyrobienia sobie numeru N.I.E. Jest to prosta i nieskomplikowana procedura. N.I.E. to osobisty identyfikator nadawany obcokrajowcom (także rezydentom) prowadzącym transakcje finansowe w Hiszpanii. Pod tym numerem będą Państwo zarejestrowani w tutejszej instytucji podatkowej. Jest on także niezbędny do uzyskania prawa własności nieruchomości, do opłaty podatków, zawarcia umów o dostawę prądu i wody, zakupu i rejestracji samochodu, zawarcia umowy o pracę itp. O numer N.I.E. można ubiegać się w oddziale dla obcokrajowców placówki policyjnej (Policía Nacional).

 

W celu otrzymania numeru N.I.E. należy przedstawić:

 

 • ważny paszport lub dowód osobisty (nowy) + 2 kserokopie tego dokumentu;
 • dwa aktualne zdjęcia legitymacyjne;
 • wypełniony wniosek (można otrzymać w urzędzie);
 • należy również podać cel uzyskania tego dokumentu, np. kupno mieszkania, umowa o pracę, rozpoczęcie własnej działalności itp.

Okres oczekiwania na wydanie dokumentu to od 1 do 30 dni, w zależności od ilości złożonych wniosków w danej miejscowości (najczęściej jednak są to 3 dni robocze). Za nadanie Numeru Identyfikacji Cudzoziemca należy wnieść opłatę administracyjną w wysokości 11 euro. Nasza agencja pomoże Państwu w sprawnym i bezstresowym załatwieniu wszystkich tych formalności.

Koszty utrzymania nieruchomości na Teneryfie

Koszty utrzymania nieruchomości na Teneryfie, bez względu na to czy jest to willa, czy też apartament, są dużo niższe niż w Polsce. Przykładowo: dla mieszkania o powierzchni około 60 m2, posiadającego dwie sypialnie i salon, usytuowanego na osiedlu z basenem, czynsz, tzw. „comunidad”, wahać się będzie w granicach 30-80 euro miesięcznie, płatne co 6 lub 12 miesięcy.

 

W nieruchomościach wysokiej klasy, z kilkoma basenami, dużymi tropikalnymi ogrodami, spa, które do tego znajdują się w ekskluzywnych lokalizacjach, czynsz może dochodzić do 100-180 euro miesięcznie.

Wysokość opłat warunkuje głównie wielkość i jakość części wspólnych dla danej lokalizacji, czyli: ogrodów i basenów, ilość wind w budynkach, obecność ochrony, rozległość terenu itp.

 

W przypadku własnego domu z działką nie ma żadnych opłat czynszowych, chyba że dana nieruchomość leży na terenie osiedla i posiada części wspólne.

Do kosztów podanych wyżej dochodzi jeszcze roczny podatek od nieruchomości, tzw. „IBI”. Jego wysokość ustalana jest przez lokalne władze gminne indywidualnie dla każdej nieruchomości i jest on płatny raz w roku, w październiku. Wysokość zależy od wielkości i położenia nieruchomości, np. przy apartamencie o powierzchni około 60 m2 w okolicach Costa Adeje waha się on między 200€ a 400€ za rok. Za dom o pow. 180m2 na działce 400m2 zapłacimy nie więcej niż 600€.

 

Opłat za energię elektryczną na Teneryfie dokonuje się co 2 miesiące, jak również za wodę co 2 miesiące (w ten rachunek wliczony jest również wywóz śmieci, sprzątanie ulic oraz oświetlenie ulic i urbanizacji, tzw. podatek Basura Tax). Przeciętnie rachunek za energię elektryczną na Teneryfie to około 70€/ co 2 miesiące (2 osoby) – jeżeli używa się klimatyzacji, to około 130€. Rachunek za wodę to średnio 50 €/ co 2 miesiące (2 osoby), przy podlewaniu ogrodu nieco więcej.

 

Istotnym czynnikiem wpływającym na niskie opłaty czynszowe na Wyspach Kanaryjskich są wysokie temperatury powietrza. Na Teneryfie nie potrzebujemy centralnego ogrzewania, gdyż na wybrzeżu jest ciepło przez cały rok. Temperatura na południu Teneryfy nie spada poniżej 20 stopni w zimę!

Wynajem nieruchomości na Teneryfie

Gdy decydujemy się na zakup nieruchomości na Teneryfie i chcemy w nim spędzać jedynie kilka miesięcy w roku, doskonałym rozwiązaniem finansowym jest wynajmowanie domu na czas, kiedy w nim nie mieszkamy. Opcja ta przynosi regularne zyski, znacznie przekraczające raty kredytowe za nieruchomość.

 

Musimy dobrze się zastanowić, gdzie chcemy, aby nasz kanaryjski dom się znajdował. Czy ma być to spokojna, lokalna okolica czy centrum turystyki.

Przy zakupie nieruchomości warto pomyśleć o takich dodatkach jak basen albo piękny ogród, dzięki którym nasza oferta na pewno stanie się jeszcze atrakcyjniejsza.

 

Dodatkowo, kupując z nami, istnieje możliwość aby dodać Państwa mieszkanie wakacyjne do naszej bazy wynajmu nieruchomości na Teneryfie, na wakacje.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość na Teneryfie

Pierwszy powód jest bardzo prosty- klimat, jakiego nie doświadczysz w żadnej innej części Europy. Cudowna pogoda i łagodny klimat to jeden z głównych argumentów decydujących o zakupie nieruchomości właśnie na Teneryfie. Występują tu upalne lata i łagodne zimy. Słońce świeci przez prawie cały rok, a temperatura nawet zimą nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Teneryfa, największa z hiszpańskich Wysp Kanaryjskich, jest jednym z najważniejszych miejsc turystycznych na świecie. Niezależnie od tego, czy szukasz wędrówek, tętniących życiem klubów nocnych, zwierząt morskich, plaż i gór, czy nawet apetycznych potraw z ziemniaków, tutaj znajdziesz coś dla siebie.Teneryfa – „zaginiona Atlantyda”, „kraina wiecznej wiosny” jest mekką turystyczną Europy.

Począwszy na Pico del Teide (najwyższy szczyt Hiszpanii-3718 m.n.p.m) i księżycowym krajobrazie panującym na płaskowyżu Las Cañadas, poprzez tropikalne lasy poprzecinane zapierającymi dech w piersi wąwozami, małymi górskimi wioskami docieramy do metropolii turystycznych z ekskluzywnymi hotelami, rezydencjami i markowymi sklepami. Podróż kończymy na plaży w cieniu palmy lub kąpielą w lazurowych toniach oceanu. Pełna kontrastów i różnych stref klimatycznych nie pozwala nam zapomnieć o pięknie natury naszej Ziemi.

To tylko niektóre z powodów, dla których Teneryfa jest wspaniałym miejscem, by kupić tu nieruchomość. Czytaj więcej: Dlaczego Teneryfa

Klimat na Teneryfie

Teneryfa jest jednym z najbardziej ekologicznych miejsc na świecie. Zgodnie z ostatnimi badaniami N.A.S.A. stwierdzono, że ”klimat Wysp Kanaryjskich jest najbardziej sprzyjającym klimatem dla człowieka na naszym globie”. 

 

Większość energii pozyskiwana jest ze źródeł odnawialnych, mimo że na wyspie znajduje się również jedna rafineria. Wyspy Kanaryjskie mają niski poziom zanieczyszczenia powietrza z powodu niewielkiego uprzemysłowienia oraz dzięki wiejącym pasatom (stały, ciepły wiatr o umiarkowanej sile 3~4°B, wiejący w strefie międzyzwrotnikowej).

 

Zanieczyszczenia są stale monitorowane, aby nie przeszkadzały pracy obserwatoriów astrofizycznych położonych na szczytach masywów górskich.  Prawie połowa wyspy (48,6%) to tereny chronione (parki narodowe, krajobrazowe, pomniki przyrody, itp.). Wszystkie te czynniki sprawiają, że ludzie mieszkający tutaj mniej chorują i dłużej cieszą się dobrym zdrowiem.

 

Teneryfa jest również często zalecana dla osób, które mają problemy ze stawami i z krążeniem, ponieważ wulkaniczny klimat ma w sobie dużo zdrowych minerałów, które wspierają pracę organizmu człowieka. Nie bez powodu można tu spotkać dużo emerytów z Niemiec, Skandynawii, Anglii i Rosji.

Czytaj więcej: Pogoda na Teneryfie miesiąc po miesiącu

FAQ - najczęściej zadawane pytania o inwestycje w nieruchomości na Teneryfie

W przypadku nabycia nowej nieruchomości nabywca musi zapłacić podatek VAT w wysokości 7 proc. wartości w przypadku nabycia nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich.

Nabywca uiszcza także opłatę skarbową za sporządzenie dokumentacji w wysokości nieprzekraczającej około 2 proc. ceny sprzedaży, w zależności od prowincji, na terytorium której znajduje się nieruchomość.

W przypadku nabycia nieruchomości na rynku wtórnym nabywca musi zapłacić – zamiast VAT – podatek od czynności cywilnoprawnych, którego stawka jest określana przez lokalne władze w granicach 8–10 proc.

Przy nabyciu nieruchomości w Hiszpanii należy mieć na uwadze obowiązek zapłaty co roku podatku od nieruchomości obliczanego od wartości katastralnej gruntów i budynków, która jest ustalana przez lokalne władze i co do zasady jest niższa od wartości rynkowej nieruchomości.

Nierezydenci płacą również co roku podatek od majątku netto zlokalizowanego w Hiszpanii, którego wartość przekracza 700 tys. euro, szacowanego na 31 grudnia każdego roku, w wysokości nieprzekraczającej około 3 proc., w zależności od prowincji, na terytorium której znajduje się majątek.

Dochody z najmu nieruchomości w Hiszpanii podlegają opodatkowaniu w Hiszpanii niezależnie od tego, czy wynajmujący taką nieruchomość jest hiszpańskim rezydentem dla celów podatkowych. Zatem polscy rezydenci muszą płacić hiszpańskiemu fiskusowi podatek od dochodów z najmu nieruchomości w Hiszpanii.

 

Aktualnie stawka podatku dochodowego dla nie rezydentów z państw członkowskich Unii Europejskiej wynosi 19 proc.. Opodatkowaniu podlega dochód, co oznacza, że przychody mogą zostać obniżone o koszty ich uzyskania (np. wydatki na remonty, naprawy, opłaty za media itd.) i dopiero od tak ustalonych dochodów oblicza się należny podatek.

 

Niezależnie od tego, że dochody z najmu nieruchomości położonych Hiszpanii są opodatkowane w tym państwie, trzeba pamiętać o tym, że na osobach mieszkających w Polsce ciąży nieograniczony obowiązek podatkowy względem polskiego fiskusa. Podlegają one w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia ich źródeł – zatem także od dochodów z najmu hiszpańskich nieruchomości.

 

Nie oznacza to jednak, że dochody te są opodatkowane podwójnie. Polsko – hiszpańska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania przewiduje, że polskie organy podatkowe zastosują w stosunku do takich dochodów tzw. metodę wyłączenia z progresją. Oznacza to, że dochody z najmu uzyskane w Hiszpanii są zwolnione z opodatkowania, ale mają wpływ na ustalenie stopy procentowej, według której należy obliczyć podatek należny od dochodów uzyskanych w Polsce.

 

Do dochodów uzyskanych w Polsce dodaje się dochody z najmu uzyskane za granicą i od tak ustalonej sumy oblicza się podatek według skali podatkowej. Obliczony podatek dzieli się przez sumę dochodów z Polski i zagranicy, a następnie mnoży przez 100. Na końcu uzyskaną w ten sposób stopę procentową (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) mnoży się tylko przez dochody uzyskane w Polsce, co daje ostateczną kwotę podatku od zapłaty.

 

Osoby mieszkające w Polsce muszą uwzględnić dochody z najmu nieruchomości położonych w Hiszpanii przy ustalaniu stopy procentowej tylko wtedy, gdy uzyskały w danym roku w Polsce jakiekolwiek dochody opodatkowane na zasadach ogólnych. Wówczas mają one obowiązek wykazać je w zeznaniu PIT-36 i w załączniku PIT/ZG, które trzeba złożyć organom podatkowym w Polsce do 30 kwietnia następnego roku.

 

Jeżeli jednak osoby mieszkające w Polsce nie uzyskały w Polsce żadnych dochodów albo uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu przykładowo podatkiem liniowym lub podatkiem zryczałtowanym, wówczas nie wykazują one w polskim zeznaniu podatkowym dochodów z najmu hiszpańskich nieruchomości, ponieważ nie mają one wpływu na wysokość podatku do zapłaty w Polsce.

 

Na marginesie należy oddać, że jeżeli nabyta przez polskiego inwestora nieruchomość nie jest wynajmowana, lecz wykorzystywana dla celów prywatnych, musi on płacić podatek w wysokości 19 proc. od 1,1 do 2 proc. wartości katastralnej nabytej nieruchomości. (informacje z portalu rp.pl – dowiedz się więcej na tej stronie

 

– Przed finalizacją zakupu należy zatroszczyć się o kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim należy upewnić się, że sprzedający widnieje w rejestrze nieruchomości jako właściciel, a sama nieruchomość nie jest obciążona hipoteką i nie jest przedmiotem postępowania o naruszenie planów zagospodarowania przestrzennego.

 

– Istotne jest również zweryfikowanie, czy dotychczasowy właściciel uzyskał stosowne pozwolenia na budowę, czy zostało wydane zezwolenie na oddanie budynku (mieszkania) do użytku, a także czy nie istnieją zaległości z opłatami – w szczególności z zapłatą podatku od nieruchomości. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z dodatkowymi obciążeniami finansowymi i formalnościami.

 

Planujesz zakup nieruchomości na Teneryfie? Lub być może masz coś na oku, ale nie możesz osobiście zobaczyć nieruchomości? Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Property Tour, to nasza ekskluzywna usługa dla polskich inwestorów. Zobacz pełny opis usługi Property Tour tutaj.

Opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych będzie podlegać różnica pomiędzy ceną nabycia pomniejszoną o poniesione wydatki, a ceną sprzedaży. Stawka podatku wynosi 19 proc. Nabywca będzie zobligowany pobrać 3 proc. podatku u źródła od ceny sprzedaży.
Jeżeli wartość pobranego przez nabywcę podatku przekroczy wartość podatku od zysków kapitałowych, należnego od polskiego inwestora, będzie on uprawniony do zwrotu nadpłaty. 

Jeżeli decydujemy się na nabycie nieruchomości nad brzegiem morza lub oceanu, w pierwszej kolejności należy uzyskać zaświadczenie, że zabudowa nieruchomości, którą jesteśmy zainteresowani, nie jest zabroniona na podstawie ustawy – Prawo przybrzeżne. Wybudowanie budynku na terenie objętym tą ustawą może grozić obowiązkiem jego wyburzenia. Inwestorzy powinni też zwrócić uwagę, czy w rejestrze nieruchomości nieruchomość nie jest sklasyfikowana jako obszar wiejski. Taki rodzaj gruntu jest przeznaczony do działalności rolniczej i uzyskanie zezwolenia na budowę domu mieszkalnego może się wiązać z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat.

W przypadku wynajmu nieruchomości turystom na krótkie okresy wypoczynkowe należy zwrócić uwagę na obowiązujące prawo miejscowe, które w sposób szczególny reguluje tego typu formę wynajmu.

 

Właściciele, którzy w sposób niezgodny z prawem reklamują i wynajmują swoje nieruchomości turystom, mogą podlegać karom grzywny nawet do 30 tys. euro.

W przypadku mieszkań należy też zapoznać się z zasadami ustalonymi przez wspólnotę mieszkaniową danego budynku, ponieważ najem turystyczny może być ograniczony bądź całkowicie zabroniony. W niektórych prowincjach dla takich form wynajmu prawo może wymagać zatrudnienia profesjonalnego zarządcy.

źródło: GWW

Skontaktuj się z nami i przekaż wszystkie swoje kryteria wyszukiwania nieruchomości. Wyślemy Ci prosty formularz z pytaniami, które określą Twoje oczekiwania w związku z inwestycją. Pomyśl o tym, co jest dla Ciebie ważne pod względem lokalizacji, układu, piętra i liczby potrzebnych sypialni. Na podstawie Twoich odpowiedzi, przygotujemy dla Ciebie ofertę, umówimy wizyty w nieruchomościach oraz udzielimy przydatnych porad i rekomendacji.

Sprawdź naszą aktualną ofertę:

Jeśli masz coś na oku, i chcesz abyśmy sprawdzili dla Ciebie tą nieruchomość i nagrali filmik z tego miejsca, sprawdź naszą usługę Property Tour.

 

Powiedz nam czego szukasz!

Na Teneryfie  także pojawiają się oferty offmarket, których się nie publikuje. Pomożemy znaleźć Ci wymarzoną ofertę inwestycyjną, napisz do nas jakie masz potrzeby i oczekiwania.  Pamiętaj! Rynek nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich jest dość dynamiczny. Szczególnie dotyczy to nieruchomości bezpośrednio nadmorskich.

Tak. Mieszkanie można zarezerwować z wcześniejszą wpłatą depozytu.

10% zaliczki z całkowitej wartości mieszkania. Przy czym obie strony podpisują umowę, która obciąża je utratą tej zaliczki jeśli któraś ze stron się wycofa z transakcji. 

Dokumenty tłumaczone są z języków: Niemiecki, Angielski, Holenderski lub Włoski. Jedyny legalny dokument na terenie Teneryfy jest napisany w języku Hiszpańskim. Przy podpisywaniu umowy może być obecny tłumacz.

Oczywiście tak. Pomagamy w znalezieniu i otwarciu konta bankowego, oraz pomagamy przy wyrobieniu numeru NIE. Pomagamy również w uzyskaniu kredytu z bankami, z którymi mamy podpisane umowy. 

Dużo łatwiej jest wyrobienie dokumentu NIE na miejscu. W Polsce musiałoby się to odbyć w najbliższej ambasadzie Hiszpańskiej. Możemy również złożyć dokumentację na wyrobienie nr. NIE w kilka dni. W obecnej chwili klient musi sam wejść na posterunek policji, oczywiście z całą potrzebną do wyrobienia nr. NIE dokumentacją. 

Paszport, Dokument potwierdzający o zapłaceniu podatku, Kopię paszportu, Nr. N.I.E. Adres kontaktowy w Hiszpanii (głównie adres agencji) Konto Bankowe otwarte w Hiszpanii. Tylko z tego konta mogą być wpłacone pieniądze. Certyfikowany czek (płatny). 

Akt własności nie różni się niczym szczególnym od tradycyjnego aktu własności. Dokument jest podpisywany w obecności notariusza. Około miesiąca zajmuje zarejestrowanie wszystkich dokumentów na nowego właściciela. Jedyną różnicą jest podatek 7% na Wyspach Kanaryjskich zamiast 21% na kontynencie.

Wszystkie niezbędne dokumenty są kompletowane (NIE, paszporty, dokumenty sprzedawcy i kupującego). Samo podpisanie aktu notarialnego nie jest skomplikowane. Po podpisaniu następuję jeszcze proces zalegalizowania wszstkiego włącznie z opłatami podatkowymi. Ten proces zajmuje około 1,5 miesiąca i musi być składany przez biuro lub adwokata.

Tak. Hiszpańskie konto bankowe jest niezbędne do zakupu nieruchomości, a następnie z tego konta pobierane są opłaty za media.

Oczywiście. Nic nie jest podpisywane jeśli sytuacja nieruchomości jest niejasna. Wszystko jest zawsze sprawdzane jeśli chodzi o zadłużenia, akty własności lub inne ewentualne obciążenia nałożone na nieruchomość. 

Wszystko zależy od kupującego. Czasami znajdziemy dla kupującego nieruchomość w której się zakocha już w pierwszy dzień oglądania. Inni potrzebują miesięcy, aby podjąć decyzję. Dziennie jesteśmy w stanie zorganizować maksymalnie 5 – 6 wizyt oglądania nieruchomości.

Standardowo około 2 miesięcy. Okres ten może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od biura. W tym przypadku jest podpisana umowa, aby chronić obie strony od ewentualnych dodatkowych opłat. 

Tak. Wymaga to jednak sporo dokumentacji z kraju pochodzenia kupującego przetłumaczonej przez tłumacza przysięgłego na język hiszpański. Odpowiedź banku w takiej sprawie może zająć nawet do 2 miesięcy

Wysokość podatku od nieruchomości to 6,5%,  który jest opłacany przez kupującego. Jeśli właścicielem nieruchomości nie jest Hiszpan, podatek płaci również sprzedający. Dodatkowo podatek IBI który opłaca kupujący. Kolejny tax opłacany co 6 miesięcy, opłaca kupujący. 

Oczywiście tak. Oferujemy cały zakres usług dotyczących remontów, renowacji, umeblowania, etc. 

Niestety nie można płacić gotówką. Depozyt oraz kompletna zapłata za nieruchomość odbywają się poprzez konto bankowe. Notarialnie można użyć czeku który musi być certyfikowany (dodatkowa opłata zależna od banku).

Nie ma takiej potrzeby, aby być na miejscu. Za pozwoleniem klienta, biuro nieruchomości jest w stanie podpisać odpowiednie dokumenty. Dokument może być również podpisany notarialnie w kraju kupującego, następnie przetłumaczony na język hiszpański i przesłany ze specjalnym znaczkiem do Hiszpanii. Zanim zostanie przesłany fizyczny dokument, wysyłana jest kopia do biura nieruchomości poprzez mail aby sprawdzić wcześniej czy wszystko jest prawidłowe.

6 thoughts on “Zakup Nieruchomości na Teneryfie krok po kroku”

 1. Pingback: Luksusowe Nieruchomości na Teneryfie: startujemy z naszą ofertą

 2. Pingback: Życie na Teneryfie: plusy i minusy z innej perspektywy - Love Explore

 3. Pingback: Chcesz zamieszkać na Teneryfie ? Co musisz wiedzieć przed przeprowadzką - Love Explore

 4. Pingback: Los Cristianos Teneryfa - Love Explore

 5. Pingback: Co jest potrzebne, by zamieszkać na Teneryfie | Numer NIE - Love Explore

 6. Pingback: Inwestycja w nieruchomości na Teneryfie – Nieruchomości na Teneryfie

Podziel się komentarzem