top10 zachodów słońca

10 miejsc do oglądania zachodów słońca na Teneryfie

Będąc na wyspie otoczonej oceanem z każdej strony, możesz sobie wyobrazić, jak wiele możliwości istnieje do tego, aby zobaczyć spektakularne zachody słońca. W dzisiejszym wpisie podzielimy się z Tobą listą 10 miejsc na Teneryfie, które warto odwiedzić aby podziwiać tam zachód słońca. Zaczynamy! 

#1 W drodze na wulkan Teide

Aby podziwiać ten piękny zachód słońca będziesz musiał wynająć samochód, lub wykupić wycieczkę Teide by Night, na której nie tylko zobaczysz piękny zachód, ale napijesz się również szklanki szampana, a następnie będziesz miał okazję podziwiać konstelacje gwiazd i planety nieopodal wulkanu. Parking z którego możesz podziwiać ten piękny zachód znajduje się w Parku Narodowym Teide na trasie TF-38. Ciekawostką jest, że na terenie parku nie wolno spożywać alkoholu, ale firma wycieczkowa z która wybierzesz się na oglądanie gwiazd posiada licencję dzięki której będziesz miał możliwość napicia się szklaneczki szampana. Istnieje również możliwość zobaczenia słońca przez teleskop 

 

zachód słońca

#2 Playa La Arena

La Arena

#3 Mirador archipenque

mirador archipenque

#4 Punta De Tino

punta de tino

#5 Playa De Las Americas

las americas

#6 Mirador De Chipeque

Spokojne miejsce w drodze na wulkan Teide w którym znajduje się parking i gdzie możesz podziwiać niesamowite widoki zachodów słońca z wulkanem w tle. Wygląda spektakularnie również w ciągu dnia więc jest zdecydowanie wartym odwiedzenia miejscem. 

mirador de chipeque

#7 Kolejka Telefonico

90 minut przejażdżki kolejką i podziwianie widoków wkoło to nie jedyna atrakcja, którą możesz zobaczyć wykupując wycieczkę tutaj. Podczas wyprawy będziesz mógł podziwiać niesamowity zachód słońca i cień wulkanu, który rozciąga się aż do Gran Canarii. Warto cieplej się ubrać ponieważ temperatura znacznie spada kiedy słońce schowa się za horyzontem.

 

#8 Playa De Benijo 

To dzika plaża w parku Anaga, która oferuje spektakularne widoki o zachodzie słońca, więc jest obowiązkowym miejscem dla fotografów. Znajdziesz tutaj skały pnące się ku górze, wyłaniające się  z oceanu, co sprawia, że jest to zdecydowanie warte uwagi i odwiedzenia magiczne miejsce. 

Playa De Benijo

#9 Mirador De Fanabe

Punkt widokowy w Costa Adeje, o którym bardzo mało osób wie, gdyż nie jest
opisany w żadnych przewodnikach. My trafiliśmy tu podczas spaceru. Punkt ten
 stał się naszym ulubiony miejscem podziwiania wybrzeża z góry
oraz odpoczynku od tłumów turystów, a zachody słońca na nim są wręcz nie do opisania. 31 grudnia podczas pokazów fajerwerków też można się zachwycić. 

 

Klaudia i Kuba

#10 Z lotu ptaka

Doświadczenia związane z paralotnią, same w sobie dają niesamowitych wrażeń. Oglądanie zachodu słońca z takiego “punktu widokowego” jest niesamowite. Zdecydowanie polecamy tą atrakcję na którą bilety możesz zarezerwować tutaj. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy w tych godzinach są jeszcze dostępni instruktorzy. 

paralotnia

Gdziekolwiek byś nie pojechał na Teneryfie, wszędzie znajdziesz coś wartego uwagi, coś, czego wcześniej być może nie wiedziałeś. Zachody słońca na tej wyspie to coś, czego nie widuje się każdego dnia… Chyba, że tutaj mieszkasz, wtedy możesz się tym cieszyć niemalże każdego dnia.   

A czy Ty masz już jakieś najlepsze miejsca na zachody słońca na Teneryfie? Daj znać w komentarzach. 

Znajdź nas w Social Media

Najlepsze wycieczki na Teneryfie:

Podziel się komentarzem