Siam Park Teneryfa

Siam Park – Najlepszy wodny park na świecie. Dlaczego warto odwiedzić?

Siam Park należy do jednej z największych atrakcji na południu Teneryfy. W 2019 roku został uznany za najlepszy park wodny na świecie według użytkowników Tripadvisor po raz szósty z rzędu! Jeśli przylatujesz na wyspę z dziećmi, wizyta w wodnym parku to absolutny obowiązek, ponieważ dzień tam spędzony może okazać się najlepszym z całego urlopu ( przynajmniej dla dzieci 😉 

Kiedy najlepiej wybrać się do Siam Parku?

Każda pora jest dobra na odwiedzenie Siam Parku 🙂 

Teneryfa to największa i zarazem najcieplejsza z wysp Kanaryjskich, dlatego Siam Park jest otwarty cały rok bez wyjątków. Woda w basenach jest podgrzewana do 24 stopni więc nawet w chłodniejsze dni można się tam śmiało wybrać. Na przełomie czerwca i lipca, podczas wakacji szkolnych Siam Park oferuje nocne przygody. Jest wtedy otwarty do północy, a doświadczenia związane z nocnymi zjazdami są zdecydowanie warte uwagi.

Siam Park

Atrakcje 

Siam Park dla dzieci

Kilka wskazówek dotyczących pobytu w Siam Parku

W parku podczas zjazdów nie możesz mieć żadnych rzeczy przy sobie, więc wynajęcie szafki to obowiązek. Będziesz mógł w niej schować dokumenty, telefon, kanapki (jeśli nie chcesz korzystać z barów i restauracji umieszczonych na terenie parku), a cena za szafkę to €3 plus depozyt (jeśli zgubisz klucz) €5. Depozyt jest zwracany przy zwrocie klucza. 

Klapki to nie najlepszy pomysł podczas wizyty w parku, będziesz musiał je zdejmować przed każdą zjeżdżalnią więc zdecydowanie polecamy buty wodne, które też można kupić na terenie parku. Ich cena nie powinna być wyższa niż €10 za parę. 

Jeśli chciałbyś nagrać swoje wrażenia dotyczące pobytu w parku, zaopatrz się w specjalny pasek na klatkę piersiową na swoją kamerkę GoPro. Podczas zjeżdżania, ze względów bezpieczeństwa nie możesz trzymać niczego w rękach więc opcja takiego paska bardzo się przydaje. 

Pogoda na wyspie może być przewrotna i sprawić, że akurat w dzień Twojej wizyty w parku będzie chłodno. Wtedy warto zaopatrzyć się w kombinezony (pianki) aby zimno nie odebrało przyjemności związanych z pobytem w parku. Taki kombinezon można zakupić na terenie parku za cenę około €25 lub wynająć na cały dzień za około €5.

Na terenie parku możesz zjeść posiłek w The Beach Club gdzie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pieczony kurczak, makarony, ziemniaczki, burgery, żeberka czy curry to kilka z dużej oferty jaką znajdziesz na miejscu. Posiłki zaczynają się już od €8 za osobę. 

siam restauracja

Bilety do Siam Parku

Czy warto odwiedzić? 

Zdecydowanie TAK! 

Park to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci, ale też i dla dorosłych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie i na pewno dzień tam spędzony nie będzie dniem straconym. Będąc na Teneryfie, wizyta w siam Parku czy w Loro Parku (ten drugi bardziej dla dzieci) to absolutny obowiązek. Nie bez znaczenia oba parki zostały uznane przez odwiedzających jako najlepsze na świecie. 

Polecamy odwiedzić park już podczas otwarcia, z rana aby w pełni wykorzystać jego możliwości 🙂 

Siam Park Teneryfa

Znajdź nas w Social Media

Najlepsze wycieczki na Teneryfie:

3 thoughts on “Siam Park – Najlepszy wodny park na świecie. Dlaczego warto odwiedzić?”

  1. Pingback: 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Playa Las Americas - Love Explore

  2. Pingback: Teneryfa na własną rękę od A do Z. Poradnik Organizacyjny - Love Explore

  3. Pingback: Las Americas Teneryfa – Nieruchomości na Teneryfie

Podziel się komentarzem