Polacy na Teneryfie

Spotkanie Polonii na Teneryfie

W niedzielę 2 października 2022 miało miejsce drugie Spotkanie Polonii na Teneryfie 🙂

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 września 2022 na plaży Fanabe w Costa Adeje. Na pierwszym spotkaniu było ok 80 osób. To spotkanie, było takim “testem” jak bardzo będą zainteresowani Polacy na Teneryfie, integracją. Okazało się , że przyszli bardzo pozytywni ludzie, wdzięczni za możliwość poznania rodaków na wyspie. Zebraliśmy mnóstwo podziękowań za organizację tej imprezy, i już na spotkaniu każdy dopytywał kiedy odbędzie się kolejny zlot Polonii na Teneryfie.

Stwierdziliśmy, że spotkania będą odbywać się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w innym miejscu.

Zobacz z filmik pierwszego Spotkania Polonii na Teneryfie, organizowanego przez Love Explore, tutaj.

 

Tym razem impreza odbyła się w lesie, w parku piknikowym Zona de acampada de Los Llanos na północy Teneryfy 🙂

Miejsce okazało się strzałem w dziesiątkę z wielu powodów. 

 

Po pierwsze osoby mieszkające zarówno na południu, jak i na północy wyspy, mogły spotkać się “gdzieś po środku” 🙂 

 

Po drugie, na wyspie właśnie panują upały ze względu na dość uciążliwą calimę, która na wybrzeżu potrafi być bardzo gęsta, powietrze ciężkie, a temperatury nie do zniesienia 😉 

W lesie okazało się, że calima nas “nie dotknęła” i mogliśmy oddychać rześkim powietrzem. Temperatura była idealna, nie za zimno i nie za ciepło!

W spotkaniu wzięło udziało ok 150-200 osób, zamieszkujących Teneryfę na północy i południu wyspy.  Przybyły całe rodziny z dziećmi, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele 🙂  Poznaliśmy osoby, które mieszkają na wyspie od kilkunastu lat, po osoby, które właśnie się przeprowadziły i są od 2 dni!

 

Korzystając z okazji, zapytaliśmy Polaków jak im się żyje na Teneryfie, jakie widzą plusy i minusy, czy czegoś im tu brakuje i co by radzili osobom, które dopiero zastanawiają się nad przeprowadzką na Kanary. Zachęcamy do zobaczenia filmu z relacją z tego spotkania.

Zobacz relację z drugiego Spotkania Polonii na Teneryfie

Skąd pomysł na organizację Spotkań Polonii na Teneryfie

Pomysł na integrację Polaków na Teneryfie, zrodził się dość spontanicznie. 

Właściwie były 3 powody, dlaczego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie tej serii spotkań.

1. Integracja Polaków na Teneryfie

Kiedy przeprowadziliśmy się na Teneryfę w 2016 roku, nie znaliśmy kompletnie nikogo na wyspie! Niestety w tamtym czasie, Polacy, których spotykaliśmy, odradzali nam znajomości z rodakami. Panowała tu jakaś dziwna opinia ludzi, którzy się nawzajem wykorzystują i mają nieczyste intencje. To spowodowało, że przez pierwsze 2 lata, żyliśmy w ogromnym dystansie do Polaków! Nie mieliśmy żadnych znajomych i czuliśmy się bardzo samotni! Nawet zaczęliśmy zastanawiać się nad wyprowadzką z wyspy! Aż w końcu, pewnego dnia, zdecydowaliśmy otworzyć się na nowe znajomości i okazało się, że są też na wyspie uczciwi, przyjaźnie nastawieni Polacy! Małymi krokami zaczęliśmy budować relacje i poznawać co raz więcej ciekawych osób.

 

Dziś zdajemy sobie sprawę, jak bardzo człowiek może czuć się samotny, kiedy przeprowadza się na Wyspy Kanaryjskie, nie znając nikogo! Po pewnym czasie, bez kontaktów, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy przeprowadzka to była dobra decyzja. Mówimy to z własnych doświadczeń i potrafimy zrozumieć tych, którzy są tu “nowi”. Zatem Spotkania Polonii na Teneryfie, mają być taką okazją do poznania fajnych, pozytywnych, otwartych i przyjaźnie nastawionych  do siebie, Polaków. Czujemy ogromną radość, że możemy pomóc ludziom się zintegrować i mieć mały udział w tym, że żyje im się tutaj jeszcze lepiej!

2. Integracja dzieci!

Drugi powód organizacji spotkań Polonii na Teneryfie, to integracja polskich dzieci! Z racji tego, że sami mamy synka, oraz mnóstwo znajomych z małymi dziećmi, widzimy jak bardzo brakuje spotkań integrujących dzieci! Dość często spotykaliśmy się z opiniami mam, które poszukiwały okazji, aby ich dzieci mogły integrować się z polskimi dziećmi. Imprezy okazały się wspaniałą okazją do poznania się nie tylko rodziców, ale właśnie dzieci w każdym wieku! Bardzo cieszymy się, że mamy  w tym swój udział, bo tak naprawdę każdy odnosi tu ogromną korzyść.

3. Życie Polaków na Teneryfie

Trzeci powód organizacji spotkań, to oprócz tego, że chcieliśmy poznać wiele nowych osób, które się tu przeprowadziły (często, dzięki naszemu kanałowi na YT i informacjami, którymi się dzielimy), to chcieliśmy zapytać osoby mieszkające na wyspie, jak im się tutaj żyje. Mieliśmy pomysł na film, w którym zadamy pytania Polakom żyjącym na Teneryfie, czy czegoś im tu brakuje, jakie widzą plusy i minusy, jak wyglądało ich przygotowanie do przeprowadzki i co porabiają na wyspie. Najlepszym rozwiązaniem na zebranie tych odpowiedzi, było po prostu zebranie Polonii na Teneryfie 🙂 Spontanicznie ogłosiliśmy, że planujemy zorganizować takie spotkanie, i czy ktoś byłby chętny. Okazało się, że mnóstwo osób wykazało duży entuzjazm i z radością przybyli na pierwszy zlot Polaków 4 września 22. Wtedy myśleliśmy, że będzie ok 10 osób. W rezultacie było ok 80, a nawet niektórzy mówią, że 100 osób! Ten fakt pokazał nam jak bardzo te spotkania są potrzebne na wyspie! 

...jeszcze jeden powód...

Oprócz tych 3 głównych powodów, jest jeszcze jeden, taki bardziej personalny. Z racji tego, że Klaudia z zawodu jest Event Managerem, z dużym doświadczeniem organizacji eventów w Irlandii, zawsze marzyła o organizacji eventów na Teneryfie. Tak naprawdę dopiero całkiem nie dawno zaczęła spełniać się w tej roli, kreując markę Cud na Teneryfie, we współpracy z Kasią Smółka. CUD to agencja eventowa na Teneryfie.

Zajmujemy się kompleksową usługą organizacyjną, eventów i wyjazdów grupowych na Teneryfie. Jeśli szukasz firmy, która zorganizuje dla Ciebie wyjazd grupowy typu incentive, prywatny wyjazd grupowy np. trekkingowy, jogowy, surfingowy etc, szkolenia lub warsztaty rozwojowe na Teneryfie, CUD na Teneryfie pomoże zrealizować Twój pomysł. 

 Spotkania Polonii na Teneryfie, to jedna z form spełnienia się w zawodzie i wzbogacania doświadczenia na Teneryfie 🙂

Spotkanie Polonii na Teneryfie: kiedy następne?

Postanowiliśmy kontynuować spotkania raz w miesiącu, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, za każdym razem w nowym miejscu. Dokładną godzinę i miejsce ustalamy bliżej spotkania i informujemy naszą społeczność w Social Media: na Instagramie i Facebooku, oraz na naszym kanale YouTube. Również założyliśmy prywatną grupę na Facebooku: Spotkania Polonii na Teneryfie, do której zapraszamy osoby, które biorą udział w spotkaniach.

 

Tymczasem, dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na spotkania, przekazali dali i otworzyli się na nowe znajomości! 🙂 Juz nie możemy doczekać się kolejnych spotkań! Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają na Teneryfie! Bez względu na to, czy jesteś tutaj 2 dni, 2 miesiące, 2 lata czy 20 lat! Lub być może dopiero planujesz przeprowadzkę i już niebawem dołączyć do szczęśliwego grona Polonii na Teneryfie!

 

Zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci! 🙂

1 thought on “Spotkanie Polonii na Teneryfie”

  1. Pingback: Świąteczne spotkanie Polaków na Teneryfie - Love Explore

Podziel się komentarzem