Top 10 miejsc piknikowych na Teneryfie

Teneryfa być może kojarzy się większości osób, z niekończącymi się plażami, drinkami oraz imprezowaniem. Jednak oprócz plaż i imprez, można tu również spędzić cudowny czas w naturze, na przykład wybierając się na piknik w jedno z dzikich miejsc po środku wyspy.

Polacy często są entuzjastami biesiadowania pod chmurką i poszukują ciekawych miejsc do grillowania w Polsce i nie tylko (również na Teneryfie!). Zazwyczaj wraz z nadejściem wiosny, mieszczanie spragnieni słońca, zalewają miejskie parki, rozkładają koce i spędzają leniwy dzień w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego właśnie dzisiaj postanowiliśmy, podzielić się tymi 10 najlepszymi miejscami na piknik na Teneryfie, byś mógł doświadczyć natury na wyspie.

Jeśli preferujesz miejsca, które dostarczają namiastki spokoju na łonie natury poza miastem, i chcesz odpocząć od prażącego, kanaryjskiego słońca, spakuj “kosz piknikowy” i wybierz się do lasu, by delektować się letnią ucztą na łonie natury z dala od turystycznego gwaru! 

Top 10 najlepszych miejsc na piknik na Teneryfie

#1 Área Recreativa Pinar Chío

Jeśli cała wyspa zdecydowałaby się na piknik w tym samym czasie, jest całkiem możliwe, że nadal uda Ci się znaleźć pusty stół w Chio. Okej, może trochę przesadzamy, ale park Chio jest naprawdę duży, a lasy ciągną się w nieskończoność!

W tym dosyć popularnym parku, znajdują się rustykalne stoły, plac zabaw dla dzieci i miejsca do grillowania.  Podczas biesiadowania, możesz cieszyć się wspaniałymi widokami na sąsiednie wyspy La Gomera i La Palmę, lub wybrać się na spacer wzdłuż szlaku Chinyero.

Zobacz na mapie, tutaj.

#2 Las Lajas

#3 Arenas Negras

#4 La Caldera

#5 El Contador, Arico 

#6 La Higeurita

Park rekreacyjny La Higuerita znajduje się na wzgórzach La Orotavy i jest doskonałym miejscem na piknik w tej właśnie okolicy. Są tu duże stoły i drewniane ławki, krany z pitną wodą, a także grille.

Bliskość głównej drogi, sprawia, że ​​jest to preferowane miejsce dla wielu lokalnych osób, podczas organizowania wszelkiego rodzaju spotkań w przyrodzie. Ponadto w tym parku znajdziesz również restaurację i wszelkiego rodzaju usługi.

Zobacz na mapie, tutaj.

#7 Ramon el Caminero

Ten teren rekreacyjny znajduje się nad Orotavą i można do niego dojechać drogą TF-21. Jest to bardzo przestrzenny park, na którym znajdują się stoły piknikowe, grille, punkt wody, łazienka, plac zabaw i duży parking. Przyjeżdżając tu na piknik, zjesz naprawdę dobry posiłek i spędzisz cudowny czas. Otoczony lasem laurowym i dziką roślinnością, wypełnionym nieskazitelnie czystym powietrzem, odpoczniesz od gwaru turystycznego i wysokich temperatur.

#8 Las Raíces, El Rosario

Las Raíces jest położone na górze La Esperanza, w gminie El Rosario i znajduje się na drodze Teide, w gęstym lesie sosnowym. Jest to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc na Teneryfie, ze względu na swoją wielkość, dużą pojemność i udogodnienia. Park ten, całkiem niedawno przeszedł reformy mające na celu poprawę bezpieczeństwa oraz umieszczenia oznakowania szlaków. Dla miłośników przyrody i leśnych przygód, nieopodal znajduje się również Zona De Acampada De Las Raíces, czyli pole namiotowe.

#9 Monte Los Frailes, Arafo 

Sosnowy las rekreacyjny Monte Los Frailes jest mniej popularnym miejscem wśród turystów, natomiast spotkasz tu wielu miejscowych. Do parku prowadzi wąska droga z Arafo. To piknikowe miejsce zmieści ok. 150 osób na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych. Znajdują się tu 23 drewniane stoły z ławkami, 28 grillów, 7 przyłączy wodnych, łazienka, plac zabaw i parking. 

Zobacz na mapie, tutaj.

#10 Anaga Rural Park

Park Narodowy Anaga to idealne miejsce na długi spacer wśród gęstych lasów laurowych, zapewniając chłód podczas upałów. Jeśli jesteś spragniony natury, zaplanuj spacer na jednym ze szlaków Anagi, a po drodze zrób piknik.
 
Spacerując jednym z wyznaczonych szlaków, znajdziesz liczne, idealnie rozmieszczone miejsca piknikowe, z ławkami i miejscami do grillowania oraz zawsze ze spektakularnym krajobrazem. Jednym z miejsc na które warto zwrócić uwagę to Zona Recreativa Pedro Álvarez, gdzie znajdziesz duży plac zabaw dla dzieci i liczne stoliki piknikowe.
 

#11 P.S. Na specjalne wyróżnienie, zasługuje genialny park leśny z dużym placem zabaw dla dzieci Los Brezos okolice Candelarii, zobacz na mapie tutaj oraz zdjęcia z Google Maps tutaj.

Mamy nadzieję, że te 10 najlepszych miejsc piknikowych na Teneryfie, przekonało Cię do tego by spędzić dzień w naturze i wybrać się na spacer w lesie. Oczywiście lista jest dużo dłuższa niż tylko 10 miejsc piknikowych, ale naszym zdaniem, parki wymienione w tym poście, zasługują na wyróżnienie.

A czy Ty znasz inne, ciekawe miejsca na Teneryfie, gdzie można zorganizować piknik? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

Znajdź nas w Social Media

Najlepsze wycieczki na Teneryfie:

2 thoughts on “Top 10 miejsc piknikowych na Teneryfie”

  1. Pingback: Plusy życia na Teneryfie | Jak wygląda życie na Wyspach Kanaryjskich - Love Explore

  2. Pingback: 7 dni na Teneryfie: co robić - Love Explore

Podziel się komentarzem