koszt zakupu nieruchomości na Teneryfie

Koszt zakupu nieruchomości na Teneryfie

Planujesz zakup nieruchomości na Teneryfie i zastanawiasz się jakie trzeba uwzględnić koszty podczas zakupu?

 

W tym krótkim artykule odpowiadamy na to pytanie.

 

Po pierwsze, chcemy jasno zakomunikować, że nasi klienci NIE PŁACĄ naszego HONORARIUM, nasze wynagrodzenie w pełni pokrywa sprzedający nieruchomość. Innymi słowy, prowizja od sprzedaży jest już w cenie nieruchomości.

 

Przy zakupie nieruchomości na Teneryfie, muszą Państwo pamiętać o kosztach towarzyszących:

  • Do każdej ceny (bez względu na to, czy dana nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego, czy wtórnego)  należy dodać ok 10% . Szczegóły poniżej.
  • (W przypadku kredytu 16%)                                      
  • 9,5% podatek od wartości zakupu (zawiera opłaty notarialne, podatek od zakupu, notariusza, prawnika, odpis z ksiąg wieczystych, rejestr katastralny,  etc.)
  • 3% to koszty kredytu: – wycena nieruchomości, prowizje bankowe etc.)
  • 900€ opłaty administracyjne i prawne (obejmuje wszystkie niezbędne procedury po zakupie nieruchomości, rejestracja numeru NIE, konto bankowe, przepisanie liczników, zmiana nazwiska na nowego właściciela opłat komunalnych, rejestracja w Urzędzie Miasta IBI- podatek roczny od posiadania nieruchomości na Teneryfie).

Jeśli mają Państwo pytania, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Jak wygląda proces kupna mieszkania na Teneryfie z Love Explore i ile to trwa?

Proces zakupu nieruchomości z nami podzielony jest na kilka prostych etapów. W pierwszej kolejności wysyłamy do naszych klientów formularz z pytaniami dotyczącymi tego, jakiej nieruchomości poszukują: lokalizacja, metraż, cena, cel zakupu: pod wynajem, czy na własny użytek, etc. Następnie na podstawie informacji zawartych w formularzu, rozpoczynamy poszukiwania nieruchomości pasującej do wymagań klienta. Przesyłamy propozycje kilku ofert, a następnie klient wybiera tą, którą jest najbardziej zainteresowany. Kolejny krok to umówienie wizyty na oglądanie mieszkania wybranego przez naszego klienta. Jeśli klient nie może przylecieć na wyspę, organizujemy wideokonferencję. W innym przypadku ustalamy daty oglądania mieszkań zgodnie z datami pobytu klienta na wyspie.

 

Ile trwa zakup nieruchomości na Teneryfie? i co jest potrzebne?

 

Od momentu podjęcia decyzji przez klienta o kupnie mieszkania, do chwili w której otrzymuje on klucze mija od 1,5 do 3 miesięcy maksymalnie. W tym czasie organizujemy numer N.I.E. który jest niezbędny przy procesie kupna. Następnie otwieramy konto bankowe dla klienta, przepisujemy nieruchomość, przenosimy rachunki, umawiamy wizytę u notariusza, rejestrację w biurze meldunkowym, rejestrację w urzędzie miasta. Każdy klient będzie zatem potrzebował gotówkę, dokumenty ze zdjęciem, konto w banku Hiszpańskim, numer N.I.E. i pozytywne nastawienie 🙂 W momencie kiedy klient zechce kupić nieruchomość za pomocą kredytu hipotecznego, sytuacja jest trochę inna jeśli chodzi o potrzebne dokumenty. Natomiast tym również się zajmujemy i możemy pomóc w zorganizowaniu wszystkiego.

Zakup nieruchomości na Teneryfie: co polecamy

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z naszymi ofertami jest oglądanie ich na żywo, zatem najlepiej po prostu przylecieć na Teneryfę.

 

Jeśli będzie taka potrzeba, odbierzemy Państwa z południowego lotniska na Teneryfie (Sofia Reina) i pomożemy w zakwaterowaniu w jednym z naszych apartamentów wakacyjnych lub polecimy hotel.
Koszt zakwaterowania spoczywa na Państwu i wynosi od 80 EUR za pokój hotelowy za 2 osoby, wraz ze śniadaniem.

 

W ten sposób nie muszą Państwo wynajmować auta ani nie tracimy czasu na dojazdy, bo wizytę rekonesansową rozpoczniemy z miejsca Waszego zakwaterowania. 

 

Dla jak najlepszego przygotowania wizyty dobrze jest powiadomić nas o terminie przyjazdu tuż po zakupie biletów. Im więcej czasu mamy na przygotowanie ofert, tym owocniejsza będzie Państwa wizyta. Ułatwi nam również pracę wypełniony wcześniej formularz, o czym wspomnieliśmy powyżej oraz wybrane “faworyty”, spośród wcześniej przesłanych przez nas ofert nieruchomości.

 

Wizyta rekonesansowa to minimum 2-3 dni.

Jeśli jesteś przed zakupem nieruchomości na Teneryfie i wciąż masz pytania związane z procesem zakupu etc., sprawdź naszą stronę: FAQ: najczęściej zadawane pytania o zakup nieruchomości na Teneryfie.

 

Zastanawiasz się czy warto zainwestować w apartament na Teneryfie? Sprawdź nasz artykuł: dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Teneryfie.

 

Szukasz atrakcyjnych ofert nieruchomości? Sprawdź na naszej stronie oferty mieszkań oraz domów na sprzedaż na Teneryfie. 

 

Nie widzisz na naszej stronie oferty, która by Cię zainteresowała? Napisz do nas wiadomość. Znajdziemy dla Ciebie nieruchomość na Teneryfie, pod kątem Twoich oczekiwań i budżetu jaki chcesz przeznaczyć na inwestycję.

Wynajmij najtaniej auto na wakacje na Teneryfie

Podziel się komentarzem