Dlaczego warto inwestować w nieruchomości na Teneryfie

Nieruchomości na Teneryfie – dlaczego warto

Nieruchomości na Teneryfie

Spis treści

Teneryfa to najbardziej znana wyspa spośród archipelagu Wysp Kanaryjskich. Mamy tu dostęp do krystalicznie czystych wód Oceanu Atlantyckiego, piękne plaże, spektakularne widoki, majestatyczne góry, niekończące się szlaki trekkingowe, urocze miasteczka kanaryjskie oraz popularne resorty wakacyjne.

 

A co najważniejsze, możemy tu cieszyć się fantastyczną pogodą przez cały rok! Teneryfa często jest nazywana wyspą “wiecznej wiosny” i właśnie dlatego jest odwiedzana każdego roku przez miliony turystów z całego świata. Podróżni zachwycają się nie tylko klimatem wyspy, ale również atrakcjami jakie oferuje. Większość z nich wraca tu regularnie na wakacje, a część decyduje się na zakup własnego domu na Teneryfie (bo po co wynajmować kolejny raz pokój w hotelu, jak można przylecieć do swojego własnego domu).

 

Inwestycje w nieruchomości na Teneryfie, to świetna decyzja dla miłośników wyspy, jak również dla inwestorów, którzy chcą dobrze ulokować swoje pieniądze.

Jednak jeśli wciąż masz dylemat czy warto zainwestować w nieruchomości na Teneryfie, to czytaj dalej i podejmij świadomą decyzję!

Nieruchomości na Teneryfie inwestycja

Klimat Teneryfy

Wybierając się na Teneryfę mamy niemalże gwarancję dobrej pogody, idealnej temperatury i słonecznego nieba. Mało prawdopodobne jest, że trafimy na niekończące się ulewy czy burze.

W okresie letnim słońce jest bardzo mocne, dlatego nie wolno zapominać o kremach z filtrem oraz okularach słonecznych. Dzięki temu, że wieje oceaniczna, bardzo orzeźwiająca bryza, upały nie są tak bardzo uciążliwe.

W miesiącach zimowych średnia dobowa temperatura na Teneryfie wynosi 18°C, ale w ciągu dnia zwykle osiąga 24-28°C. Jedynymi miesiącami, kiedy możemy spodziewać się częstszych opadów, są październik i listopad, a i wtedy nie pada dłużej, niż przez 3-4 dni. W okresie lata, czyli od czerwca do września temperatury czasem osiągają 40 stopni, jednak na zasadzie wyjątku, bo zwykle oscylują w pobliżu 30 stopni.

 

Zgodnie z ostatnimi badaniami N.A.S.A. stwierdzono, że ”klimat Wysp Kanaryjskich jest najbardziej sprzyjającym klimatem dla człowieka na naszym globie”. Teneryfa-górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego, wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, mimo że administracyjnie podlega Hiszpanii, leży na północny zachód od wybrzeży Afryki. Położona na tej samej szerokości geograficznej co Floryda, nazywana krainą wiecznej wiosny, gdzie przez prawie cały rok świeci słońce, oferuje swym mieszkańcom kilka różnych stref mikroklimatycznych.

 

Chociaż Teneryfa nie jest dużą wyspą, to jednak pogoda na północy może różnić się od tej na południu. W miesiącach zimowych, możemy odczuć nawet kilka stopni mniej niż na południu. Jeśli chcesz mieć gwarancję bezchmurnego nieba i wysokich temperatur, wybierz południe Teneryfy, gdzie większość spragnionych słońca turystów przyjeżdża do luksusowych hoteli czy własnych nieruchomości na Teneryfie.

Należy pamiętać, że jeśli chcemy zwiedzać wulkan Teide na wysokości ponad 3700 m.n.p.m. to temperatura będzie znacząco niższa – wtedy przyda się sweter lub nawet kurtka w okresach zimowych!

Przeczytaj więcej–> Jaka jest pogoda na Teneryfie przez cały rok | Raport miesiąc po miesiącu

Położenie geograficzne Teneryfy

Teneryfa jest największą wyspą, a jej unikalny krajobraz kształtował się dziesiątki milionów lat temu za sprawą procesów wulkanicznych. Do dzisiaj na wyspie wciąż znajduje się czynny, chociaż uśpiony, wulkan Teide, którego ostatnią erupcję datuje się na rok 1909. Wulkan wznosi się na wysokość 3718 m n. p. m. i jest najwyższym szczytem całej Hiszpanii. Za jego sprawą spora część Teneryfy wygląda jak powierzchnia księżyca, bo jest pokryta czarno-szarymi skałami z zastygłej lawy. W dalszej odległości od wulkanu przeważają bujne, tropikalne lasy.

 

Wyspa ma około 80 km długości i 50 km szerokości. Dzieli się na trzy części: zieloną północ, gdzie obcokrajowcy chętnie kupują wolnostojące domy na Teneryfie na pięknie położonych działkach. Środkową, niezamieszkałą część z wielkim wulkanem oraz słoneczne i suche południe, gdzie dominują hotele i przeznaczone dla turystów apartamenty. Na Teneryfie mieszka ok. 900 tys. osób, większość w miastach Santa Cruz de Tenerife oraz La Laguna.

aircraft, sunset, silhouette-1362586.jpg

Turystyka na Teneryfie przez cały rok

Teneryfa to doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok! Temperatura jest przyjazna nawet wtedy, kiedy w Polsce i północnej Europie panuje mróz… Dlatego turyści z Europy, a zwłaszcza nasi rodacy, chętnie korzystają z oferty hoteli i wynajmują domy na Teneryfie, w okresie zimowym. Szczególnie ten drugi sposób wypoczywania, czyli wynajem nieruchomości na Teneryfie, jest bardzo popularny.

Na wyspę można dotrzeć bez problemów luksusowymi samolotami, jak również tanimi liniami lotniczymi nawet za 400-500 zł w obie strony. Samoloty WizzAir oraz Ryanair regularnie kursują na Teneryfę z Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Można także skorzystać z wielu połączeń czarterowych, niemalże ze wszystkich lotnisk w Polsce.

 

Loty czarterowe oferują przewoźnicy związani z biurami podróży i można je wykupić niezależnie od wycieczki. Jest to znakomita propozycja dla osób posiadających swój apartament, willę czy dom szeregowy na Teneryfie lub też chcących wynająć wybraną nieruchomość zamiast wykupienia tradycyjnych wczasów w hotelu.

Lot z Polski, a dokładniej z Warszawy trwa prawie 6 godzin. Na wyspie znajdują się dwa lotniska: na południu wyspy – Aeropuerto Sur, a na północy –  Aeropuerto Norte. Z lotnisk do wszystkich rejonów można dostać się za pomocą lokalnych autobusów lub wypożyczyć samochód.

 

Oferta turystyczna na Teneryfie jest wyjątkowo bogata, ponieważ ekonomia wysp kanaryjskich w znacznym stopniu oparta jest o turystykę. Szacuje się, że aż 60% lokalnego PKB pochodzi z tego źródła. Najbogatsza oferta hoteli i prywatnych apartamentów znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu – w miejscu, gdzie znajdują się najbardziej znane kurorty Los Cristianos i Costa Adeje. Hotele najczęściej są usytuowane w strefie turystycznej, w pobliżu pięknych promenad, pełnych sklepów, restauracji i barów oraz szerokich plaż. Tam też najczęściej usytuowane są apartamenty na wynajem wakacyjny

 

Najpopularniejsze plaże na południu wyspy to: Playa Las Vistas, Playa de Las Americas, Playa de Fañabé, Playa Troya, Playa del Duque czy też plaża w pobliżu El Medano – Playa de la Tejita (czytaj więcej: 50 najpiękniejszych plaż na Teneryfie).

Spokojniejsza i bardziej zielona północ to miejsce zupełnie inne niż centra turystyczne południa. Kupujący czy wynajmujący nieruchomości na Teneryfie północnej chcą mieć spokój i kontakt z przyrodą, jakie bez wątpienia oferuje ten rejon wyspy. Zwłaszcza że położne w wyższych, północnych partiach Teneryfy domy posiadają niesamowite widoki na skaliste wybrzeże tej części wyspy.

 

Na północy wyspy do najlepszych plaż należą: w Puerto de La Cruz z czarnym, wulkanicznym piaskiem Playa Jardin, w Los Realejos o grafitowym piasku Playa Socorro. Miejscowi i turyści chętnie odwiedzają też plażę w San Andres, pod Santa Cruz, czyli kultową Playa de Las Teresitas. Jest to plaża sztuczna, na którą piasek przywieziono statkami z pobliskiej Sahary. Zadbano też o falochron z olbrzymich kamieni, co eliminuje problem zbyt dużych fal, jakie często spotykamy na plażach położonych nad Oceanem. Saharyjski piasek wraz ze słońcem i z krystalicznie czystą wodą tworzą niesamowite, lazurowe lustro wody, co niezmiernie dodaje uroku tej popularnej plaży. Do San Andres regularnie co kilkanaście minut kursuje autobus miejski ze stolicy wyspy Santa Cruz de Tenerife, który jedzie ok. 30 min. Mieszkańcy, ale też ci cudzoziemcy, którzy zainwestowali w mieszkania na Teneryfie, a konkretnie w jej największym mieście, chętnie korzystają z tej wyjątkowej plaży.

Atrakcje Teneryfy

Oprócz pięknych, licznych plaż na wyspie, głównymi atrakcjami Teneryfy są spektakularne, górskie krajobrazy, zapierające dech w piersiach widoki, bogata, tropikalna roślinność porastająca północ wyspy oraz bogactwo fauny oceanicznej. Miłośnicy górskich krajobrazów zapuszczają się w centrum wyspy, by podziwiać przede wszystkim wulkan Teide i okalające go formacje pochodzenia wulkanicznego. Za pomocą kolejki linowej można wjechać pod ten najwyższy szczyt Hiszpanii (3.718 m n. p. m.), do wysokości ok. 3550 m n. p. m..

Na Teneryfie również znajdują się liczne parki rozrywki:

 • Siam Park to tematyczny wodny park w stylu tajskim (czytaj więcej: dlaczego warto odwiedzić Siam Park),
 • Aqualand Costa Adeje z delfinarium,
 • Jungle Park w okolicach Arona to duże zoo z wieloma gatunkami dzikich zwierząt.
 • Loro Park to najpopularniejszy wśród turystów park zoo-botaniczny w okolicach Puerto de la Cruz.
 • Interesujące zabytki architektury można zobaczyć w mieście La Orotava, gdzie znajduje się między innymi kościół Iglesia de la Concepción oraz XVII-wieczna zabudowa w stylu kolonialnym.
 • Isla Baja to z kolei region z malowniczym wąwozem Masca i rezerwatem przyrody Parque Rural de Teno czy górskimi domkami i muzeami rękodzielnictwa.
 • Symbolem regionu jest też drzewo smocze – Drago Milenario, które rośnie na wyspie od ok. 1000 lat (czytaj więcej: Icod de Los Vinos i Smocze Drzewo)
 • W pobliżu miejscowości Los Gigantes stoją z kolei skaliste klify, które pionowo wpadają do oceanu i należą do najczęściej fotografowanych miejsc na wyspie.
 • W stolicy Teneryfy Santa Cruz, znajdują się historyczne fortyfikacje oraz ruiny Torre de San Andrés i Castillo de San Cristóbal.
 • W obrębie aglomeracji Santa Cruz leży też miasteczko San Cristóbal de La Laguna (Teneryfa), którego nieruchomości wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w pobliskim Candelaria obejrzeć można bazylikę z figurką matki boskiej Virgen de Candelaria.

Teneryfa zadowoli wszystkich: i tych, którzy swój wypoczynek wiążą z leżeniem na plaży, i tych, którzy z plecakiem podziwiają z bliska na górskim szlaku tropikalną roślinność lub w starych murach widzą całą historię ludzkości, a także, a może przede wszystkim, pasjonatów sportów wodnych, które można uprawiać na krystalicznych wodach okalających wyspę.

Niskie koszty życia na Teneryfie

Turyści przybywające na wyspę, zapewne zauważyli, że koszty życia, począwszy od cen w restauracji, poprzez ceny papierosów i alkoholu, a skończywszy na benzynie, są o wiele niższe w porównaniu do cen w innych krajach europejskich. Wyspy Kanaryjskie zawdzięczają to strefie Z.E.C. ( Zona Especial Canaria ). Z.E.C. to strefa niskiego podatku, który wprowadzono na wyspach ( Ustawa Komisji Europejskiej ze stycznia 2000 r.), w celu wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego. Jeżeli dodamy do tego brak kosztów ogrzewania oraz jeden rodzaj garderoby, można stwierdzić, że życie na Teneryfie staje się łatwym, lekkim i przyjemnym.

 

Czytaj więcej–> Plusy życia na Teneryfie- jak wygląda życie na Wyspach Kanaryjskich

życie na Teneryfie

Teneryfa i nieruchomości

Dzięki temu, że Wyspy Kanaryjskie i Teneryfa należą do Hiszpanii, a tym samym do Unii Europejskiej, obywatele Unii, którzy chcą się tu osiedlić na stałe albo po prostu zainwestować w nieruchomości na Teneryfie, mogą to zrobić bez przeszkód formalnych, podobnie jak kupuje się dom czy mieszkanie w Polsce.

 

Oczywiście trzeba uwzględnić lokalne uwarunkowania oraz specyfikę rynku nieruchomości, dlatego planując zakup, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego biura nieruchomości, które od lat działa na Teneryfie i orientuje się, jakie są obecnie wartościowe nieruchomości na sprzedaż i jakie Teneryfa oferuje za nie ceny. Zakup nieruchomości na Teneryfie może być intratną inwestycją zarówno wtedy, kiedy zamierzamy z niej korzystać na stałe, a także jeżeli decydujemy się na wynajem nieruchomości turystom odwiedzającym Teneryfę. Na rynku dostępnych jest wiele nieruchomości na sprzedaż, ale nie wszystkie warte są swojej ceny. Najczęściej kupowane na Teneryfie nieruchomości to apartamenty, mieszkania, domy szeregowe czy domy wolnostojące oraz wille w stylu rustykalnym.

 

Czytaj więcej –> Proces kupna nieruchomości na Teneryfie krok po kroku

nieruchomości na Teneryfie

Apartamenty na Teneryfie

Apartamenty na sprzedaż na Teneryfie mają różne wielkości. Te z jedną sypialnią zwykle mierzą około 45-50 metrów kwadratowych składają się najczęściej z jednego salonu z aneksem kuchennym, sypialni oraz łazienki. Te standardowe, czyli apartamenty z dwoma sypialniami są nieco większe, ponieważ oprócz salonu mają dwie sypialnie i zwykle drugą łazienkę przy sypialni master.

 

Większość apartamentów posiada co najmniej jeden taras, ewentualnie solarium, miejsce postojowe lub garaż. Powodzeniem cieszą się także apartamenty dwupoziomowe, tak zwane duplexy, które składają się nawet z trzech sypialni, dwóch łazienek, salonu z aneksem, mają ok. 80 – 100 metrów kwadratowych powierzchni, często dwa tarasy. Idealnie odpoczywa się w nich podczas rodzinnych wakacji, ale mogą być też przeznaczone na wynajem dla turystów, którzy lubią spędzać wakacje w większym gronie znajomych.

Domy i Wille na Teneryfie

Willa na Teneryfie to idealne miejsce do życia i wypoczynku dla dużej rodziny lub osób ceniących sobie prywatność i lubiących przestrzeń. Szukając domu na Teneryfie, możemy trafić na nieco mniejsze domy szeregowe lub na domy wolnostojące dysponujące nawet czterema, lub pięcioma sypialniami, trzema łazienkami, co najmniej dwoma tarasami, garderobą, pralnią, garażem, basenem, ogrodem oraz miejscem do grillowania. Oczywiście dom wolnostojący, innymi słowy willa ma swoją cenę, a i koszt utrzymania ogrodu i indywidualnego basenu ponosi wyłącznie właściciel. W przypadku domów szeregowych koszty utrzymania wspólnej zieleni i basenu dzieli między siebie wspólnota mieszkaniowa, więc jest to rozwiązanie i wygodne i ekonomiczne.

 

Na Teneryfie znajdziemy również luksusowe wille, które wyróżniają się spośród innych nieruchomości na sprzedaż dużą powierzchnią działki i samego domu, ale też zwykle wartościową architekturą. Ceny wszystkich domów na Teneryfie, jak wszędzie indziej, determinuje głównie ich lokalizacja, widok na ocean oraz standard nieruchomości.

Jak znaleźć wymarzoną nieruchomość na Teneryfie?

Poszukiwania swojej wymarzonej nieruchomości na Teneryfie warto rozpocząć od gruntownego przemyślenia czego tak naprawdę potrzebujemy, ponieważ pod słowem dom na Kanarach kryje się wiele różnych typów nieruchomości. Czym innym jest rustykalna wiejska posiadłość typu finca, a czym innym szeregówka na grodzonym osiedlu ze wspólnym basenem, a jeszcze inne walory posiadają standardowe apartamenty.

 

Ceny nieruchomości wystawionych na sprzedaż na Teneryfie są dość zróżnicowane. Stare domki do remontu, w odległej lokalizacji od wybrzeża, mają niższą cenę, a ich wartość to przede wszystkim działka, na której się znajdują. Nowe wille w dobrej lokalizacji to wydatek rzędu co najmniej 500 tys. € i więcej, jeżeli zechcemy znaleźć się bardzo blisko oceanu i strefy turystycznej. Widok na ocean ma oczywiście swoją wartość – najwyżej wyceniane są panoramiczne ekspozycje na wysoko położonej płaskiej działce.

 

Alternatywą dla willi na Teneryfie są domy szeregowe, które cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje walory praktyczne i znaczące oszczędności, jakie oferuje ten rodzaj budownictwa. Do atutów szeregówek zaliczany jest przydomowy ogródek, czasem wyposażony w niewielki basen lub jacuzzi.

 

Dom szeregowy na Teneryfie daje większe poczucie swobody niż standardowa zabudowa wielorodzinna, ponieważ posiada najważniejsze zalety klasycznego domu jednorodzinnego. Jednak ze względu na swoją charakterystykę, czyli wspólny zarząd, zdejmuje z właścicieli obowiązek utrzymywania porządku na basenie, drodze dojazdowej, parkingu czy otaczających ogrodach.

Gdzie kupić sprawdzone nieruchomości na Teneryfie

W ofercie Love Explore znajdują się nie tylko sprawdzone i skrupulatnie wyselekcjonowane nieruchomości na sprzedaż z segmentu ekonomicznego na Teneryfie, ale również luksusowe wille i apartamenty, które znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Zakup prawdziwie luksusowej nieruchomości na Teneryfie z pewnością pomoże inwestorom w dywersyfikacji kapitału, a przede wszystkim, zapewni odpowiedni standard wypoczynku dla całej rodziny i grona znajomych.

Dzięki naszemu doświadczeniu oraz doskonałej znajomości kanaryjskiego rynku nieruchomości jesteśmy w stanie znaleźć najlepsze i często unikalne oferty sprzedaży luksusowych domów i apartamentów na Teneryfie. Współpracujemy przy tym tylko ze sprawdzonymi partnerami z kanaryjskiego rynku nieruchomości i gwarantujemy wysoki standard obsługi oraz bezpieczeństwo i poufność transakcji.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej strony z ofertą nieruchomości na sprzedaż na Teneryfie, a następnie odbycia wyjazdu rekonesansowego na wyspę i obejrzenia interesujących Państwa nieruchomości na żywo. Zapraszamy do współpracy. 

Czytaj więcej –> Proces zakupu nieruchomości na Teneryfie krok po kroku i FAQ

 

Masz “na oku” interesującą nieruchomość w którą chciałbyś zainwestować, lecz nie masz możliwości przylotu na Teneryfę? Jesteśmy tu po to, by Ci pomóc! Sprawdź naszą usługę Property Tour i bądź spokojny, że okazja nie “przejdzie koło nosa”!

Dzięki powyższym czynnikom i stabilnej ekonomii, Teneryfa jest idealnym miejscem do inwestowania w nieruchomości. Z roku na rok przybywa coraz więcej turystów z Polski oraz innych części Europy, co powoduje stale rosnące zapotrzebowanie na wille i apartamenty wakacyjne. Wielu rodaków decyduje się na zakup apartamentu w celu jego wynajmu, aby po przejściu na emeryturę móc zamieszkać w nim i cieszyć się urokami tej pięknej wyspy.

 

Zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością przedstawimy Państwu bogatą ofertę nieruchomości na sprzedaż, gdzie każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. 

Znajdź nas w Social Media

1 thought on “Nieruchomości na Teneryfie – dlaczego warto”

 1. Pingback: Los Cristianos Teneryfa - Love Explore

Podziel się komentarzem